Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potkan

Lidem se podařilo krysy téměř vyhubit, v některých zemích se její jméno ocitlo již na "červené listině ohrožených druhů".
Mnohem známější potkan, Rattus norvegicus, patří mezi běžné druhy. Obrovská rozmanitost potravy, akceptování všech příležitostí potravní nabídky, bystré smysly a velká pohyblivost umožnily potkanovi rozšířit se po celém světě. Tento druh je přímým předkem bílých laboratorních potkanů a potkanů chovaných jako domácích mazlíčků.
Díky laboratorním podmínkám a chovatelskému myšlení některých pracovníků laboratoří vznikalo v těchto chovech mnoho nových barevných a typových variant, díky dostatku kvalitní potravy a péče se pomalu utvářely charakterové vlastnosti do podoby dnešních pet potkanů. Tito potkani se zbavili některých nežádoucích instinktů a projevů chování.

Potkaní bydlení


Terárium, akvárium nebo klec? Tuto otázku musí vyřešit každý nový majitel, o výhodách a nevýhodách stále přemýšlejí i zkušení chovatelé. Chov potkana v teráriu, akváriu nebo kleci je rozdílný, každé toto bydlení je jiné nejen na údržbu a manipulaci, je též specifické na vnitřní vybavení

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gtrztfg

(ivis, 6. 1. 2011 18:16)

mam 1 potkani mimčo je cele hnede ,ale na pupiku je bila a ted si koupim 2

chci potkana

(kateřina, 16. 3. 2008 16:36)

ja bych chtela šedeho potkana

potkánek

(tinka, 1. 8. 2007 16:50)

moc hezci

hhh

(werca, 2. 6. 2007 11:22)

nejde to foto potkane,chtela vezmi si potkanech. mam rada potkanu:-)

HHH

(Gabriela, 26. 5. 2007 21:29)

jde to ale něco přidej o tech potkanech